Coś dla graczy: nowości

Świat Olkiego

Autor: Stanisław Skwiot
Dystrybutor: StanBit

Gra typu "weź-przynieś-użyj". Zostałeś porwany przez tajemnicze siły do nieznanej Ci krainy i musisz się z niej wydostać. Jednak gra ta prócz zręczności i refleksu wymaga od Ciebie nieco pogłówkowania. Gra posiada ciekawą grafikę i nastrojową muzykę.

Ocena (1-10):


DeathLand

Autorzy: Krystian Bylica, Jakub Mikuła
Dystrybutor: StanBit

Gra wygląda na pierwszy rzut oka jak kolejna wersja gry "Misja". Rodzina królewska została porwana przez władcę Krainy Śmierci - DeathLandu. Twoje zadanie: uratować porwanych przed zagładą. Dobra grafika i muzyka.

Ocena:


Alfa boot

Autorzy: Paweł Łapiński, Robert Makowski
Dystrybutor: StanBit

Gra rozplanowana w podobny sposób jak "Seksmisja" - gracz nie widzi siebie, lecz wszystko co znajduje się w zasięgu wzroku. Zadanie gracza: odnaleźć łódź podwodną z uszkodzonym reaktorem atomowym. Gra podzielona jest na etapy. W każdym z nich czeka na Ciebie inne zadanie. Grafika i muzyka w normie.

Ocena:


Zumbaja

Autorzy: Daniel Śniegoń, Rafał Gałuszka
Dystrybutor: Krysal Software

Gra typowo zręcznościowa. Bohaterem jest młody jaskiniowiec porzucony w obcej krainie. Pomóż mu w poszukiwaniu środków do życia.

Ocena:


Kasiarz

Autorzy: Krzysztof Szmatoła, A. Kamiński
Dystrybutor: Krysal Software

Gra dla miłośników filmów w stylu "Gang Olsena". Zadaniem gracza jest włamanie się do banku i "obrobienie" jak największej liczby sejfów używając najróżniejszych przedmiotów i sztuczek. Gra posiada ciekawą muzykę, zwiększającą tempo akcji.

Ocena:


Książę

Autorzy: Maciej Ślifirczyk, Jakub Husak
Dystrybutor: Mirage Software Ltd.

Gra strategiczna. Czas i miejsce akcji: Rok 1250, Polska dzielnicowa - arena ciągłych potyczek nie tylko z otaczającymi państwami, ale i między poszczególnymi dzielnicami. Twoim zadaniem jest zjednoczenie państwa pod wspólną władzą (a może nawet i koroną). Bardzo dobra grafika i muzyka. Gra posiada również intro.

Ocena:


Around The Planet

Autor: Janusz Grzyb
Dystrybutor: Mirage Software Ltd.

Kolejna gra z rodziny "Misji". Ziemia znajduje się w bespośrednim zagrożeniu ze strony obcych z planety Squo. Zadanie gracza: przedostać się do bazy zajętej przez wroga i wykraść znajdującą się tam tajną broń atomową. Grafika i muzyka na średnim poziomie.

Ocena:


A oto propozycje firmy Sikor Soft, które niebawem się ukażą:

Teacher Killer

Jeśli pamiętasz "Professional Killers" i podobają Ci się tego typu gry, to powinieneś się czym prędzej zaopatrzyć w ten program. Atutami są tu dodatkowo: dobra grafika i muzyka.

Sexy Six

Gra przeznaczona dla osób, które ukończyły 18. rok życia (emeryci!). Jest to nowa wersja gry typu "Master Mind", gdzie przeciwnikiem nie jest, jak dotąd bezduszny komputer, lecz jedna z sześciu panienek. Grafika i muzyka na wysokim poziomie.

Cyborg Logic

Gra w stylu "Robbo", ale bardziej urozmaicona. Gracz ma za zadanie pozbierać określoną ilość odpowiednich przedmiotów na każdej planszy. Uważajcie na pułapki! Ładna grafika i muzyka.

Wstukał
Miker
16.09.1994