Jak Zbudowac Bombę Atomową

Na początek należy zdobyć pluton 239. Nie musi on być jednak w trudnodostępnej postaci metalicznej. Dla nas, "początkujących" nuklearnych majsterkowiczów wystarczy pluton w postaci sproszkowanej, choć trzeba nie 3 kilogramów, lecz 35.

Jedziemy na stadion i kupujemy od rusków pluton...

Zespół składający się z fizyka atomowego, fachowego inżyniera elektronika i chemika mającego pojęcie o ładunkach wybuchowych, może wyprodukować bombę atomową o sile 100 ton TNT!!!

Taki ładunek z łatwością może zniszczyć centrum kilkumilionowej aglomeracji, takiej jak Londyn.

Według brytyjskiego eksperta zamiana metalicznego plutonu z proszku w kryształ polega na "prostych reakcjach chemicznych". Ich opisy można znaleźć nawet w podręcznikach dla studentów.

Prof. Barnaby twierdzi, że wystarczy wiata i dość proste chemikalia. Na konstrukcję bomby powinniśmy przeznaczyć jakieś dwa dni. Cały proces powinien zamknąć się w 24 godzinach pracy.

Pierwsze zadanie to zmiana 35 kilogramów plutonu z postaci metalicznego proszku w tlenek plutonu, który nie spala się, kiedy wystawimy go na działanie tlenu.

Najpierw rozpuszczamy pluton w kwasie, aby oddzielić azotan plutonu i doprowadzić do powstania tlenku plutonu. Jest to biały proszek, który jest wytrącany do bezpieczniejszej, krystalicznej postaci.

Zakładamy ochronną maskę i fartuch i wsypujemy 35 kg kryształków tlenku plutonu (o dużym ciężarze właściwym) do pustego, kulistego zbiornika. Trzeba uważać, aby nie przesadzić, kiedy licznik strumienia elektronów wskazuje, że bliskie jest osiągnięcie masy krytycznej, pora kończyć. Przy nieuwadze powstanie śmiercionośny strumień elektronów!!!

Kiedy pluton zamknęliśmy w kuli, obkładamy go materiałem wybuchowym. W tym celu możemy użyć czeskiego SEMTEXu. Do konstrukcji naszej bomby wystarczy najzupełniej niewielka furgonetka lub samochód typu kombi.

O wiele trudniejsze jest zdobycie i zainstalowanie systemu zapalników, który musi zapewnić absolutnie symetryczny impuls elektryczności (napięcie 4 kV - 4000 woltów).

Oczywiście za odpowiednie pieniądze zapalniki takie możemy kupić na wolnym rynku. Zapalniki te będą połączone z detonatorem, który będzie odpalony radiowo...

Prof. Barnaby twierdzi, że nawet tak prosta konstrukcja bomby daje duże szanse na wywołanie eksplozji nuklearnej. Powstałby krater wielkości dziesiątek metrów. Zniszczenia byłyby kolosalne. Nawet gdyby bomba nie wybuchła, pluton wzniósłby się w ognistej kuli. Cząsteczki niezwykle rakotwórczego plutonu rozniosłyby się na duży obszar. Jego oczyszczenie byłoby praktycznie niemożliwe. Czas połowicznego rozkładu plutonu 239 wynosi bowiem 24 tys. lat!!!

"Sunday Times" zastrzega, że pewne procesy chemiczne zostały na wszelki wypadek pominięte.

Na podstawie artykułu Marka Rybarczyka
Seban